k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Teroristé z Děsíru položili bombu v pražském metru

14. 11. 2017 — k47

Recesistické komando Děsír opět zaútočilo na pražské metro. Nebralo rukojmí, tentokrát došlo rovnou na střelbu a pokládání výbušnin na strategická místa.

Naštěstí žádné akty násilí neproběhly ve fyzickém světě, ale jen ve klasické střílečce Counter Strike. Děsír totiž zopakoval dřívější úspěšnou operaci a zorganizoval LAN party v metru—dvanáct lidí s notebooky se kabelem připojili do switche (bezdrátově by to nebyla pravá LAN party) a začala hra a začala recese.

První turnus vedl na konečnou, kdy hráči postupně obsazovali místa v řídnoucím vagonu, ale cesta tam byla jen trénink, jenom test, že všechno bude fungovat, na konečné zasedli šest a šest židlí proti sobě, v prázdném vagónu se připojili ethernetovými kabely a začalo to naostro.

Lidí přibývalo a začali se divit. Dvanáct sesíťovaných notebooků v jednom vagonu metra se tak často nevidí. Přihlížející se pobaveně/pohoršeně dívali, vytahovali telefony, někdo se zeptal, jiný si nechal všechno nechal pro sebe.

Já jsem se neúčastnil. Jen jsem se tam mihl na padající hraně večera. Den jsem strávil cestou k ██████████ na kole, pak jsem se snažil ze sebe odstranit minimální množství bahna, abych byl aspoň trochu prezentovatelný, následovalo terapeutické bleskování v ulicích Města (pár dobrých ftx) a pak na cestě zpátky jsem si vzpomněl, že komanda Děsíru teď nejspíš pod koněm netrpělivě přešlapují. Na chvíli se k nim přidat, dovnitř, ven & zmizet. Proč ne?

píše k47, ascii@k47.cz