k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Demokracie?

— k47

Volby skončily, s demokracií to vypadá nahnutě, nepříjemně velké procento hlasů si urvali populisté. Na druhou stranu Piráti získali 10% (tedy 550000 hlasů) a Republika se tak stala druhou zemí na světě, kde pirátská strana získala křesla v celostátní politice. První byl Island, druhým my. Dokonce i ve Švédsku kde černá vlajka začala vlát, se Pirátům nedaří získat víc než jedno procento.

ČRo publikovalo mapu ukazující jak lidé hlasovali v jednotlivých volebních okrscích. Je na ní vidět jak Praha tvoří osamocenou enkláva v Babišově moři. Ve středu města lidé věřili víc TOPce, ODS a Pirátům. Tak mě napadá, nebylo by na čase vyhlásit nezávislost Prahy na zbytku Republiky?

Mohli bychom se svézt na vlně bublající samostatnosti—skotské referendum, Brexit, katalánské otřesy—a vytvořit první novodobý městský stát. Hranice by určovala se následovně: Když nevidíš pole, jsi v Pražské Republice.

Kdo by proti tomu protestoval? Zbytek země očividně nepotřebuje Pražáky a stejně to platí i naopak. Jedni považují ty druhé za namyšlené sebestředné měšťáky, druží ty první zase za vidláky. Samostatnost by mohla rozseknout tento gordický uzel vzájemné nevraživosti.

Jo a ještě teritoriem Pražské Republiky by byl jeden pruh dálnice D8 k německým hranicím, aby nezůstala uvězněna v Impériu Agrofert.

píše k47, ascii@k47.cz