k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Třiapadesátiletá Češka konkuruje Muskovi

— k47

Na úvod se musím přiznat, že titulek je čirý clickbait. Ale hned nato musím dodat, že je na něm mikroskopické zrnko pravdy.

Na wiki jsem se dočetl o firmě Sonnenbatterie, která vyrábí baterie:

Tržby společnosti Sonnenbatterie se každoročně více než zdvojnásobují a je tak přímou konkurencí bateriových systémů společnosti Tesla.

Do Sonnenbatterie vstoupila firma Inven Capital, která je dceřinou firmou ČEZu, ten je ze 70% vlastněný ministerstvem financí a kdo mu velí/bude velet? Schillerová. Ona je ta třiapadesátiletá žena. Nakonec to není úplná lež, jen skoro úplná.

Brouzdání wikipedií a čtení náhodných článků je dobrá relaxační technika. Vřele doporučuji. Když cítím tíseň, pomůže mi čtení o jaderných haváriích.

Další clickbait titulky s nukleární tématikou by se mohly nést ve stylu „Mohly být Jaslovské Bohunice další Černobyl?1 “ nebo „Silikagel mohl způsobit jaderný holokaust!“

Do dneška jsem si nebyl vědom, že naši slovenští bratři si v roce 76 a 77 prožili dvě jaderné lapálie. V jedné čerstvý palivový článek nebyl dobře zajištěn a tlak plynu ho vystřelil z reaktoru a do prostoru reaktorového sálu začal unikat oxid uhličitý, který zabil dva pracovníky. Ve druhé jim v palivových prutech zůstal silikagel a když je vrazili do reaktoru, způsobil lokální přehřívání a roztavení.

Jak říkám, zenové čtení.


  1. Tenhle titulek nefunguje. Nešlo by o další Černobyl, protože ten se stal až o deset let později. Ale co byste chtěli od clickbaitu?
píše k47, ascii@k47.cz