k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Bezcenné vzpomínky

3. 4. 2017 (před 6 lety) — k47

Když jsem se nedávno připletl do cesty pražskému půlmaratonu, měl jsem s sebou foťák & udělal pár snímků ctihodným beercanem. Nevzpomínám si kolik přesně, ale mohlo jich být ~350. Většina z nich technicky i esteticky stála za hovno, ale na tom nezáleží, protože všechny byly bezcenné. Jako naprostá většina všeho neměly žádnou hodnotu. Kdybych udělal Ctrl-A Shift-Del a všechno smazal, nic by se nestalo, svět by o nic nepřišel.

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████ Ale pak udělám něco, co není █████████████████████████ podprůměrné ██████████████████████████████, & celé kolečko se opakuje. Z toho důvodu taky nedělám zálohy. Když si entropie vyžádá svojí daň, co se změní?

Nedávno jsem se na FB stal členem několika foto skupin. Jedna z nich, která se točí kolem focení starými manuálními objektivy (a jejich fetišizací, pochopitelně), by se mohla přejmenovat na „focení rozkvetlých kytek + extrémní bokeh“, protože to představuje ~98% procent prezentované tvorby. Na jednu stranu výsledné snímky byly krásné, ale na druhou stranu nudné & monotónní. Když vyfotím něco takového, chci se praštit, protože to není dost dobré. Měl bych dělat něco lepšího, něco hodnotnějšího, něco co má aspoň nějakou hodnotu. Taková moje fotka může být pěkná, ale je bezcenná. John Free se jednou o focení zmínil jako o kompozici visual poems a to je ideál, který je hodný naplnění, ale ███████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

Ale na druhou stranu je lepší něco tvořit, než nedělat nic & i když je to jen blok klišé a kýče, je to preferované k odporu a pasivitě.

+1: Už jsou to dva měsíce & 16k slov, co píšu tuhle „blogovou“ extravaganzu. Za tu dobu jsem jen dvakrát nestihl termín & postnul chvíli po půlnoci.

píše k47, ascii@k47.cz