k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

371 a 173 CQB

10. 12. 2017 — k47

Nedávno jsem byl fotit se starou dobrou 371 – airsoftovým uskupením, které operuje už víc jak 15 let – a chtěl jsem se podělit o některé vedlejší fotky z projektu. Bohužel ty byly součástí embargovaného bloku & nechtělo se mi řešit, jestli ta která může ven. Embargo na první pohled nepůsobilo nijak oficiálně, protože █████ jen napsal něco ve stylu „zatím to nikde nesdílejte, vy bukvice“. To je ale velice seriózní oznámení, které má závazný charakter a když dojde k porušení, na se scéně začnou objevovat levní právníci na levném kokainu & rusky mluvící rváči. Jinými slovy se mi do toho nechtělo moc šťourat.

Místo toho jsem prohrabal archiv, našel blok fotek z dávného tréninku, kde 371 spolu s 173 cvičili CQB, a reeditoval jsem jich pár do silně kontrastní černobílé. Byly to jedny z prvních snímků, které jsem pořídil s bleskem & tehdy jsem si zamiloval násilí & agresivitu skrytou v explozi nahého světla.

Na flickeru jsem před pár dny objevil člověka, který dělá street photo jen ve dvou barvách a říkám si, že bych chtěl dělat něco takového1 . Černobílý formát je určený pro vysoký kontrast, postrádá dimenzi barvy a proto snese trochu zneužívání jasných světel a hlubokých neúprosných stínů spálených na uhel.

Navíc mi připadá, že když edituji v BW a pak přepnu do barvy, výsledek vypadá docela k světu a navíc je proces o něco jednodušší, protože se nemusím zabývat tou jednou extra dimenzí.

Ale to se zakecávám, tady jsou ty fotky:

  1. Popravdě, černobíle skončil koncert AstronautaliseKrucipusku. To ale nebyl záměr, jen bylo jednodušší eliminovat proměnlivá a nespolehlivá světla v Lucerně.
píše k47, ascii@k47.cz