k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Mohli jste to kdykoli zastavit

— k47

Trumpovci vzali Kapitol útokem, soc-nety si začaly sypat popel na hlavujednají. Se zpožděním pouhých čtyř let.

Trump roky legitimizoval alt-right, neo-nacisty, white supremacist lůzu, akceleracionisty prahnoucí po občanské válce, ale nic se nedělo. Very fine people on both sides. Všechno bylo v pořádku. Situace se změnila, až když došlo k obléhání Kapitolu, ideálního předvoje puče, zcela poháněnému trumpovskými lži, konspiračními teoriemi a kompletním pohrdáním jakýmikoli principy. Trump je člověk, který zničí cokoli a kohokoli, když v tom vidí nějaký osobní přínos. Nebo je to zábavné. Nebo tu to dodá pocit moci. Non plus ultra bullshit artist tak dlouho ječel o volebním podvodu, až ho začal páchat sám. Tak dlouho sliboval udělat americkou skvělou, až ji dohnal na práh povstání a poslal ji na trajektorii sesazení z pozice velmoci číslo jedna.

Všechna přání se nakonec splní a každý dostane, co si zaslouží.

Zuck povídal, že je „saddened by this mob violence“. Hmm, pěkný. Kdyby tak jenom mohl něco udělat dřív? Kdyby jen osobně nezastavil snahy, které tomu mohly předejít? Kdyby jen zuck nebyl pokrytecký spin-doktor, který udělá cokoli, aby jeho sledovací behemót měl volnou ruku a preferenční zacházení. Se slzou v oku změní notu, až když doslova hrozí rozbití demokratického systému. Jaké hrdinství. Jaká prozíravost. Roky přihlížel proudům vitriolu a toxickým konspiracímviděl jen stoupající engejdžment.

Akce proti pravicovým demagogům by znamenala nařčení z cenzury, z podlehnutí cancel culture. Víte, co je ultimátní cancel culture? Když se vám nelíbí výsledek voleb tak strašně moc, až z toho máte raněné city a rozhodnete se obsadit centrum státní moci, zastavit demokratický proces a silou prosadit kandidáta, který se vám líbí. Někde se tomu říká puč, jinde povstání.

Nemůžu se dočkat, až si přečtu nekrolog jako byl tenhle, jen s Trumpem v hlavní roli. He was a loser.

píše k47, ascii@k47.cz