Lepší twitter pro lepší život
Tak jsem to nakonec udělal. A když říkám to, myslím tím humánní twitter klient, o němž tu nedávno padlo pár slov.
Všechny vytoužené funkce ještě nejsou implementovány, ale i tak je nekonečně užitečnější a příjemnější na používání než oficiální twitter klienti.
- Načtu stránku, nahoře se ukážou nové tweety, zbytek je zašedivělý. Jde jasně poznat, co přibylo a čemu věnovat pozornost. Přečtu novoty, dám „označit vše jako přečtené“ a vypadnu. Hotovo. Krátká smyčka kontroly a exitu je perfektní. Nemám tak silný pocit, že marním čas. Pořád marním, ale efektivněji, není třeba upínat pozornost na irelevantní kusy informací a pasti, notifikace, oznámení, auto-aktualizace, nekonečné skrolování a tak podobně.
- V porovnání s webem twitteru je rychlost neskutečná. Program kontroluje novinky periodicky na pozadí a při otevření nemusí nic načítat z API twitteru. Nemusí načíst balík javascriptu, ten pak provést, vykreslit rozhraní, naplnit ho užitečným daty. V paměti má posledních pár stovek zpráv, za 30ms z nich vystaví prostou HTML stránku a okamžitě ji pošle do prohlížeče. Netrvá to 2-4 vteřiny.
- Obrázky se při aktualizaci stahují na disk & je možné číst plně offline na záchodě, kam nedosáhne wifi.
Zdroják je tady, jde o jeden soubor se Scala skriptem, konfigurace
probíhá jeho editací. K běhu potřebuje Scalu 2.13 (možná i starší verzi,
nezkoušel jsem), novou Javu (aspoň verzi 11) a knihovnu twitter4j (stahujte
tuto verzi). Pustí se to scala -cp twitter4j-core-4.0.7.jar tw.scala
a za chvilku klient ožije na adrese https://localhost:8889
nebo jinde, pokud to
příslušně změníte.
Jinak když byste extra chtěli přispět, mailem pošlete patch proti zdrojáku. Nebo tak něco. Zapojte fantazii. Na githubu to není a nebude. Je to jen 500 řádků programu.
+1: V posledních dnech jsem zjistil, že existuje Nitter, který splňuje některé moje požadavky. Od pohledu to ale vypadá, že cílem je verbatim reimplemeneace front-endu včetně funkionalit, kterých se chci zbavit. Lidem od Nitteru jde o rychlost a lepší soukromí, když na straně klienta nemusí běžet nepřátelský javascript. Mě jde o odlišný pohled na interakci se soc-netem, především pak její minimalizaci na naprosté minimum.