k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Lepší twitter pro lepší život

— k47

Tak jsem to nakonec udělal. A když říkám to, myslím tím humánní twitter klient, o němž tu nedávno padlo pár slov.

Všechny vytoužené funkce ještě nejsou implementovány, ale i tak je nekonečně užitečnější a příjemnější na používání než oficiální twitter klienti.

Zdroják je tady, jde o jeden soubor se Scala skriptem, konfigurace probíhá jeho editací. K běhu potřebuje Scalu 2.13 (možná i starší verzi, nezkoušel jsem), novou Javu (aspoň verzi 11) a knihovnu twitter4j (stahujte tuto verzi). Pustí se to scala -cp twitter4j-core-4.0.7.jar tw.scala a za chvilku klient ožije na adrese https://localhost:8889 nebo jinde, pokud to příslušně změníte.

Jinak když byste extra chtěli přispět, mailem pošlete patch proti zdrojáku. Nebo tak něco. Zapojte fantazii. Na githubu to není a nebude. Je to jen 500 řádků programu.


+1: V posledních dnech jsem zjistil, že existuje Nitter, který splňuje některé moje požadavky. Od pohledu to ale vypadá, že cílem je verbatim reimplemeneace front-endu včetně funkionalit, kterých se chci zbavit. Lidem od Nitteru jde o rychlost a lepší soukromí, když na straně klienta nemusí běžet nepřátelský javascript. Mě jde o odlišný pohled na interakci se soc-netem, především pak její minimalizaci na naprosté minimum.

píše k47, ascii@k47.cz