k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Šedá

15. 1. 2020 — k47

Jestli jsem se za X let koketování s focením něco naučil, pak to bude nejspíš fakt, že bílá má být bílá a ne šedá. Vím, není to moc, ale musíme být spokojení i s tím málem, co máme.

Šedá, tam kam patří bílá, mě dráždí jako rudý hadr býka. Když spatřím mdlou nevýraznou šeď, dostávám vyrážku. Jednou na █████ zveřejnili pravidelnou „fotoreportáž“ a bylo to tam zase. No tak! Snažte se aspoň trochu! Není to těžký, někdy stačí jen pohnout jedním posuvníkem trochu doprava. Aspoň se tvařte, že víte, co děláte. Nažhavilo mě to tak moc, že jsem začal spontánně jejich dávku fotografií upravovat, aby byla aspoň trochu koukatelná. Nechtěl jsem jim výsldek poslat, to ani v nejmenším, to by bylo příliš neslušné, jenom jsem to nevydržel & musel jsem napravit zločin proti estetice.

Jeden příklad za všechny: Jaká varianta záběru vypadá lépe? Na kterou se chcete dívat? (Ignorujte kvalitu a artefakty, už nemám původní RAW soubor & musel jsem upravit JPEG.)

Za mě je to ta druhá.

Šlo o jakousi operaci Mat-Met, den byl šedý a nevýrazný, ale z šedi na první fotce (kterou jsem v té době naivně měl za ucházející) cítím, že mi začínají krvácet oči.

píše k47, ascii@k47.cz