k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

No rest for the wicked

29. 5. 2020 — k47

Není čas a/nebo energie psát. Má to dva důvody. Jednak jsem zas na kole začal jezdit kolečka končící víc jak sto metry vertikálního stoupání a po tom si vždy připadám vyšťavený. V absolutních číslech nejde o extra výkon, ale nejsem na to zvyklý. Tělo dvě hodiny po návratu začne pomalu přecházet do úsporného režimu.

Jak jsem před nějakou dobou počítal, vystoupat jeden metr převýšení spálí ±jednu kalorii biologické energie. Když vystoupám 200 metrů, spálím 200 kalorií, což je shodou tolik jako jedno maličké balení sušenek bebe dobré ráno. Tyto kalkulace nezapočítávají ostatní odpory, které je třeba na kole překonat, ale i tak to není moc.

Za druhé v tom má prsty něco dalšího – prozradím jen tři klíčová slova: PHP, jazyk D1LSH. Není čas na nic jiného.

Původně jsem tuhle vycpávku chtěl zaplnit dalším focením kachen. Cestou z █████████████████████████████████████████████ na bidýlkách na rybníce postávaly kachny. Zdálky & v rychlosti to vypadalo jako docela příjemná scéna. Když jsem se ale vrátil zpět na místo činu s foťákem, odletěly. Tak proto tyhle plky bez pointy…


  1. Programovací jazyk D se mi velice líbí. Jde ve své podstatě o ekvivalent C++ (staticky kompilovaný, template metaprogramování a tak podobně), ale pod rukama působí neuvěřitelně lehce, jako skriptovací jazyk. Žádné velké komplikace a syntaktické veletoče, když chci něco udělat, ta nejpřímější cesta je velice čitelná a velice rychlá.
píše k47, ascii@k47.cz