k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Masky v ulicích

— k47

Koronavirus hlásí další mrtvé. Viru padly za oběť i oslavy 17. listopadu a přesouvají se z ulice do obýváku. Místo na Národní třídě si teď můžete korzovat mezi gaučem a lednicí, a vzhledem k situaci by každá jiná alternativa byla méně než ideální. Když se pomalu dostáváme z clusterfucku vpravdě Babišovských rozměrů, není moudré, aby se všichni natlačili do jedné ulice, v koncentraci asi tisíc hlav na metr čtvereční (je to jediné místo pod širým nebem, kde dostávám klaustrofobii) a dali viru šanci se zase protáhnout populací. Takže nic.

Když se tam letos nebudu motat, vytáhnul jsem aspoň ze šuplíku 4 roky staré fotky pravidelného alegorického průvodu masek, který se pravidelně satiricky a s ironickým odstupem vyjadřuje k dění v republice. (Oni jsou vlastně v maskách, to by mohlo projít.) Je to už pár let, pamatujete na satirizované události? Nevím jak vám, ale v porovnání s letošním rokem všechny ostatní nějak splývají do nevýrazné šedi.


+1: Jinak podle zákona se na demonstracích nesmí nosit masky a zakrývat obličej „způsobem ztěžujícím nebo znemožňujícím jejich identifikaci“. Jde o přestupek. Tohle asi v praxi padne, rouška se, doufám, navěky stane symbolem ohleduplnosti. Jsem v davu lidí, připadám si nemocný, nechci nikoho nakazit, nosím roušku. QED.

píše k47, ascii@k47.cz