k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

This lonely desert was the last known home of the Manson family

— k47

Charles Manson by byl perfektní manažer. Dokázal motivovat své podřízené (vytvořil kult) a dostal z nich nadstandardní pracovní výkony (sérii vražd). Přesto na něj nevzpomínáme pro zmíněné schopnosti inspirovat lidi a pro inovativní praktiky předjímající LSD microdosing, populární mezi technickými typy v Silicon Valley, ale pro něco jiného.

Proto, když někdo začne vychvalovat charakterové vlastnosti vraha, zpozorním. Však to znáte, klasické rysy psychopata – egocentrismus, citový chlad, neschopnost lítosti, žádný problém s aplikováním násilí, odstraní svědka, když to „dává smysl“ – nechutné věci, se kterými nechci mít nic společného. Nepřipadá mi kontroverzní, že glorifikace vlastností chladnokrevného nájemného zabijáka, může být okolím vnímána negativně. A když někdo začne prohlašovat, že tohle jsou jeho nejlepší vlastnosti, možná nadešel čas nakreslit čáru do písku a těch, kteří se lísají monstrům, se zbavit. Chápu, že tyhle silácké řeči představují způsob, jak ukázat zuby & dát najevo, že jste připraveni se poprat na pracovním trhu & sloužit jako věrný žoldák kapitalismu nehledě na následky, ale okolí se na to může dívat různě. Zanechá to špatnou pachuť v ústech. Ok, tenhle člověk je potenciálně nebezpečný, nevěrohodný a manipulativní lhář, nikdy mu nemůžete nic věřit. Pro vlastní příčetnost se od něj odřízněte. Hned a napořád.

Pokud si dobře vzpomínám na Ronsonův Psychopath Test něco kolem jednoho procenta lidí má sociopatické tendence, často bývají bohatí a 'úspěšní' podnikatelé, ale když se nacházejí v něčím životě, jsou užiteční jako pijavice a příjemní jako tyfus. Těm se za každou cenu, i preventivně, vyhněte. Pro vlastní dobro.

píše k47, ascii@k47.cz