k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Na karanténu připraven

— k47

Jestli se v naší malé Republice mezi horami koronavir naplno rozjede & budou čínským stylem vyhlášeny karantény celých měst, jsem připraven.

#artefakty

Připraven duševně, protože karanténou žiju. Karanténa je každý můj den. Když mi řeknou, že nemůžu opustit perimetr sto metrů kolem Cely, nic se nezmění. Bude to snadný. Prvního týdne si ani nevšimnu. Kdo potřebuje „chodit mezi lidi“, „hledat společenské vyžití“ a „užívat si života“? Potřebujete trochu jídla a to je tak všechno. Proud & voda (ideálně tekoucí) představuje dobrý bonus, ale rozhodně ne nutnost, zvlášť když alternativou je se vydat do z 60% infikovaného světa s 3% šancí, že skončíte v dřevěné krabici (vyšší pokud jste muž starší patnácti let).

Počítejte se mnou: Každý den vám stačí 1300 kalorií (míň než moje BMR, ale neuškodilo by zhubnout & takhle pandemii nejen přežiju, ale budu navíc fit & sexy). Přesně tolik energie obsahuje půlkilový bochník chleba za 16 korun. Měsíc karantény si tak můžete užívat již od 480 korun. A pro některé z nás to nebude znamenat žádnou změnu životního tempa.


+: Jinak pořád čtu víc a víc o epidemii, která dostala jména COVID-19 a SARS-CoV-2 (mmch. perfekní jméno. Jak tomu budeme říkat? Nevím, je to jako SARS, jen nové. Co třeba SARS koronavirus 2 – Electric boogaloo?) a pozoruju, že zatímco preprinty z computer science jsou pěkně vysázení v LaTeXu, tak ty z oblasti medicíny vždy vypadají, jako kdyby je někdo freneticky nacvakal ve Wordu dvacet minut před uzávěrkou.

píše k47, ascii@k47.cz