k47.cz

mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Hmyzák

22. 5. 2020 — k47

Když jsem projížděl rozsáhlou prázdnotou kolem cely, přistál mi na rameni tenhle hmyzák. Vypadal celkem zajímavě, prťavý, až to bolí (kovová část šroubováku, po níž leze, má průměr 3 milimetry.), ale cool. Černé článkové tělo, dvě žluté tečky po stranách. Zblízka se pak ukázalo, že na zádech se mu ježí řady drobných bodlin a světlým pruhem v ose těla prosvítalo pulzování orgánů.

Taky je bžel vidět, že bez blesku nebo dost silných světel a v přímém protisvětle, to není ono. Na ISO 800 fotka šumí víc, než bory po skalinách. Slunce svítilo přímo do hlavně, bez sluneční clony to zničilo kontrast. Když jsem ho pak přidával v darktable, zesílilo to nejen kontrast, ale především i šum. Navíc extrémní ořez na detailech nijak nepřidal.

Identifikovat se mi to přesně nedaří, ale vypadá to ±na larvu slunéčka nebo nebo jiného brouka ze slunéčkovité sebranky. Když jsem se díval, co to asi bude, ve srovnání s fotkami na netu vyniklo, jak moc jsou ty moje katastrofické. Pokud chcete lepší makro, zalistujte v kategorii makro, něco tam bude.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz