k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

To nejlepší z kongresu

— k47

V posledních dnech mám rutinu: Vstanu velice brzy, dlouho před svítáním, podívám se na statistiky o koronaviru a pak, zatímco si čistím zuby, pustím nějakou přednášku z Chaos Communication Congresu. Je jich hodně a velká část z nich je velice zajímavá. Tady máte několik extra dobrých, které mi utkvěly v paměti.

Je tam všechno: Vysvětlení proč Boeing 737MAX nebyl bezpečný, analýzy několika hardwarových zranitelností, reverzní inženýrování procesorů, exploitace SQLite databází, fuzzing, wifi pro řízení dronů na vzdálenost desítek kilometrů, klimatická katastrofa, pravidla cestování k ostatním planetám a mnoho dalšího. Jednu přednášku měl dokonce David Graeber.


+1: Dialogové přednášky, které vedou dva nebo více lidí formou, že spolu interagují, jsou nesnesitelné. Na hraně je už, když přednáší víc lidí a každý má jednu část, ale snahy o humorné slovní výměny mě vždycky trochu zabijí.

+2: Nejsou to jen růže, růže, růže. Pár prezentací spadlo značně pod průměr. Jedna o tom jak (ne)stavět autonomní roboty, nebyla víc než odpad & na CCC se vůbec nehodila. Jeden člověk jen prezentoval mýtus, jak zakládal start-up.

píše k47, ascii@k47.cz