k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Sametové posvícení

3. 12. 2019 — k47

Tohle mělo bát hotové už před půlkou měsíce, nicméně pořád není. Ale co, tady na k47čce nikdy nepředstírám, že jsem jakkoli aktuální. Abych to uvedl na pravou míru: Během oslav 17. listopadu jsem si vzpomněl, že z Kampy vyráží alegorický/satirický průvod masek Sametové posvícení & proto právě tam letos směřoval fotografický výpad.

Tady máte nechtěné úlovky celé operace. Satirický průvod doslova hýřil vtipem & invencí. Každá maličkost byla promyšlená, každý coul každého kostýmu skrýval nějaký vtipný úhel pohledu. Už jen rozdávané letáčky stály za to — plejáda hravých narážek na současné dění – politické, ekonomické, společenské – se kterými si dal někdo práci, jen aby to příjemce letáku přeletěl pohledem, strčil do kapsy a vyhodil. Ani jsem se nemusel snažit je nasbírat všechny, stačilo se pár minut vyskytovat kolem průvodu bláznů a v rukách mi jich přistála celá kupa.

Tak to je tohle. Někdy příště sem nahážu fotky z průvodu, pořízené stylem faux-Gilden — v jedné ruce foťák v druhé blesk & dostat se tak blízko dokud přes vás nezakopávají…

píše k47, ascii@k47.cz