k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Cyklistická obrna

— k47

Vyrazil jsem na kolo s touhou projet maximální rychlostí jedním specifickým úsekem. Cestou mi došlo, že je to dost daleko a radši to otočil. Pak to ale byla zas moc krátká cesta a tak jsem přidal pár vyrovnávacích smyček. Ve výsledku 50 kilometrů, ke konci jsem spektakulárně přepálil a posledních šest dokulhal do Cely. Připadal jsem si dobře, ale o dvě hodiny později jsem už spal. Perfektní den. Perfektní cesta.

Po probuzení jsem se dočetl o cyclist's palsy (česky možná cyklistická obrna), což už tak perfektní nebylo. Jak tu už zaznělo, při delší jízdě mě často prsty na rukách a právě to může být první symptom problému, který je způsobený natažením, kompresí nebo poničením nervu jako důsledek dlouhého držení řídítek v určité poloze.

Od encyklopedické definice se liším jen tím, že mě nebrní prsteníček a malíček, ale ukazováček a prostředníček. Jiný nerv, ale stejný problém. A nejlepší na tom je, že následkem může být trvalá paralýza. Takže teď jako statistický hypochondr budu chvíli řešit tuto maličkost. Stačilo mi to jednou přečíst, aby mi připadalo, že v prstem ztrácím cit a začínají být ochrnuté.

Ale podle všeho by měly stačit rukavice a gripy s vycpávkami.

píše k47, ascii@k47.cz