k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Náhodná fotka #17 (textury)

— k47

Tady máte nějaké příjemné textury, aby se neřeklo. Nemám na to, abych napsal něco kloudného, prospal jsem velkou část dne a teď už je pozdě.

Během dlouhých hodin ve stavu nevědomí se mi vrátil starý známý sen: Někdo mi hackne počítač, zničí data a já tak ztratím všechno, co jsem kdy vytvořil. Má to celou řadu symptomů, kdy se stroj zasekne a sám restartuje, aby hned nabootoval do jakési prastaré verze windows, která je sama o sobě polofunkční, dojde k dalšímu restartu a stroj se nikdy nedostane přes bootovací obrazovku, která dává jasně najevo, že všechno bylo spáleno na digitální prach. Sen obsahuje celou řadu indicií, že jde o noční halucinaci – na windows jsem nesáhl už hodně roků – ale to, co mě nakonec vytrhlo ze sevření iluze bylo chroupání rotujícího disku. Protože ten obvykle nemám vůbec zapojený, protože příliš hučí, jsem si uvědomil, že jsem ve snu a donutil se probudit.

Realisticky to vypadá, že kdyby mě někdy trefil malware, bylo by to něco na způsob těch spamů, že mě hacker sledoval web-kamerou, viděl mě dělat neslušné aktivity u neslušných videí a chce pár bitcoinů, aby to nezveřejnil. Naštěstí, že nemám žádné web-kamery.

píše k47, ascii@k47.cz