k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Kus prstu

— k47

Asi takhle: Nožem na chleba se mi podařilo si uříznout kus prstu. Musím říct, že je to méně než ideální, dávám 4/10, nedoporučuji. V prvním okamžiku nebyla přítomna žádná krev a ani to moc nebolelo. Podíval jsem se na prst a když jsem uviděl kusanec, který z něj chybí, mě napadlo: Z tohohle bude pěkná jizva. A pak se z rány začala valit jasně rudá krev.

Bylo asi půl druhé ráno, stál jsem nad umyvadlem, držel ránu a přemýšlel, jaký je v mé současné situaci ideální postup. Mám to přidržet a zastavit krvácení silou? Nebo zavázat a zalepit? Nebo nechat být, protože krev má tendenci se srazit a ucpat díru přirozenou cestou? Nebo jen ruku zvednout nad hlavu, protože do kopce srdce nevytlačí krev tak pod tlakem a čekat? Rozhodně si pamatuji, jak můj oblíbený doktor říkal něco o manévru ruka-nad-srdce, jenom jsem si nemohl vzpomenout na kontext. Možná bych měl jít k počítači podívat se na wikipedii a vyhledat doporučovaný postup.

V tu chvíli jsem měl celou ruku od krve a několik potůčků stékalo na předloktí, umyvadlo bylo zacákané od tekutiny života. Švihl jsem rukou, abych otřepal přebytky a na podlaze se rozplácl pruh rudých cákanců. Jo, tohle může být problém. Asi nebude úplně nejlepší přemýšlet nad ideálním postupem, když to kolem vypadá, jako kdybych se rozhodl vymalovat koupelnu tak, aby to vzrušilo upíra.

Ve finále jsem ztratil jen půl litru krve a kus prstu. Zatím žádná gangréna, ale špatně se s tím píše na klávesnici.

Takže tak.

píše k47, ascii@k47.cz