k47.cz

mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Konspirujte pro všeobecné blaho

12. 4. 2019 — k47

Jen malá poznámka: Všichni víme, že konspirační teoreticijiní pomatenci přijdou, přisají se na všechno, co je na světě dobré a začnou náš společný rybníček otravovat svým jedem.

Nebylo by tedy rozumné, podle hesla „nejlepší obrana je útok“, obsadit pozice a preventivně šířit banální a neškodné konspirace kolem témat, které zatím nejsou nakažené?

Například Německo se rozhodlo do roku 2038 zavřít všechny uhelné elektrárny a nahradit je obnovitelnými zdroji. Čekám, kdy se objeví konspi-teorie o skutečném důvodu tohoto kroku. Teď máme čas infikovat spiklenecké kruhy vysvětlením, které zní jako konspirační teorie, má všechny potřebné náležitosti, ale je jinak neškodné a víc než cokoli jiného, by vysvětlovala teorii za tímto krokem, byť možná ponurým jazykem. Takhle by se z fanatických destruktivních odmítačů mohli stát nevědomí propagátoři a užiteční idioti pro skutečnou konspiraci.

Dalšími změnami, které přijdou, pokud budeme brát hrozbu globálního oteplování vážně, bude omezení produkce hovězího masa, protože krávy produkují neuvěřitelné množství metanu. To se doslova nabízí jako materiál pro alt-right davmanosféru. Už slyším jak vykřikují manické nesmysly o „weak leftist soyboys cucks“.

Takové defenzivní teorie by nesměly mířit na populaci, ale specificky do konspiračních kruhů. Cílem by nebylo vykolejit veřejnou debatu, ale donutit konspirátory, aby se požrali navzájem.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz