k47.cz

mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Inspirace ve snech 2

23. 8. 2019 — k47

Byl to jeden z těch snů, ze kterého se probudím s nevyřčenými otázkami – jeden z těch, který dává smysl nejen v hlubinách nevědomí, ale i po procitnutí působí jako kostra povídky, kterou nikdy nenapíšu. Častěji mi ve snech připadá, někdy po falešném probuzení, že ten nekoherentní audiovizuální zmatek, na který by si netroufli ani ti nejotrlejší surrealisté, je dobrý základ pro příběh, ale po probuzení ty kusé a rychle mizející vzpomínky nedávají smysl. Tohle nebyl ten případ.

Zdálo se mi o dvou policistech, kolem nichž se neustále dějí nepravděpodobné, ale jinak banální, události a tak jsou na ně naladění, dokáží si jich všimnout a ocenit bizarní shody náhod. Když vyšetřují smrt jednoho muže, objeví heslo k jeho počítači. Na první pohled vypadá jen jako série čísel, ale tito dva si všimnou, že může jít o dvě data a po krátkém hledání objeví jejich původ – data narození Whitfielda Diffieho a Martina Hellmana, autorů algoritmu Diffie-Hellman pro bezpečnou výměnu kryptografických klíčů. Jestliže mrtvý muž používal právě tohle jako své heslo, musel něco vědět o šifrování. To je pro dvojici policistů odkojených nahodilými souvislostmi silná stopa, že mrtvý muž musí někde mít zašifrovaná tajemství, která jim unikla. Podaří se jim najít steganograficky skryté soubory, rozluštit jejich obsah a tak se náhodou dostanou na stopu sex kultu biohackerů, kteří hackují hlavně libido svých manželek a partnerek, aby byly vždy svolné a ochotné se poddat svým hypersexuálním partnerům. Nakonec se policistům podaří dostat až na Ostrov, což je apartmán vytvořený propojením vrchního patra bloku domů v centru Prahy, kde členové kultu navzájem předvádějí své biohackované partnerky, jako kdyby šlo o vytuněná auta.

„Co to sakra bylo?“ říkal jsem si celkem pochopitelně po probuzení. Sny obvykle nejsou takhle komplikované a koherentní.

Má to v sobě určitý nádech zločinů Jeffrey Epsteina, o kterých jsem četl nedlouho přes snem (mmch. psal o něm i Evgeny Morozov). Epstein byl posedlý pokroucenou verzí eugeniky a transhumanismu – v jeho pojetí jen jako záminka pro ještě více sexu. V tisku se píše, že chtěl „seed the human race with his DNA“ a „use his New Mexico ranch as a base where women would be inseminated with his sperm and would give birth to his babies“. Proč by lidstvo benefitovalo právě z jeho DNA je otázka, na kterou znal odpověď jen jeho megalomanský a egocentrický mozek. Nicméně i tento fakt se osmózou dostal do snů.

Tohle je na snění tak fantastické – jde o perfektní filtr, který vezme všechno, co jsem zaznamenal v bdělosti jako neopracovaný materiál a vydestiluje z něj něco nečekaného. Výsledek nemusí nutně dávat smysl, ale aspoň je neotřelý.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz