k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Hlavou k Mekce

— k47

Nejsem si jistý, znám nějakého muslima. Rozhodně nikdo, z té hrstky lidí tvořící IRL sociální síť, se k alláhovi otevřeně nehlásí. Teď aspoň můžu říct, že jsem jednoho viděl při činu, když jsem procházel Prahou.

V Pánské pasáži, je takové zastrčené místo s lavičkou, kde člověk může na chvíli složit kosti, pokud překousne pohled na všechny ty luxusní butiky s okázale nepraktickým zbožím. (Určitě znáte ten druh obchodu, kde nikdy nevidíte jediného zákazníka, ale přesto prosperují, protože jim stačí prodat jedinou věc a na týden jsou v plusu.)

Přesně tam si klekl muž, rozhodil maličký kobereček a začal se klanět. První, co se mi prohnalo hlavou, byla otázka: Modlí se správným směrem? Snažil jsem si vybavit myšlenou mapu, zorientovat se v ní a určit směr pasáže. Vycházelo mi to někam směrem do Libye. Později jsem se podíval na skutečnou mapu a hele: vede to přesně do posvátného města muslimů. Pánská pasáž, ulice Havířská, Nekázanka, Panská, Růžová, Politických vězňů, Jeruzalémská (ironicky) a celý Václavax směřují přesně k Mekce.

To bude asi dobré vědět, když se rozhodnete rozložit riziko mezi mnoho božstev a do mixu vedle hindských božstev, křesťanského boha a L. Rona Hubbarda (nebo v co sakra věří Scientologové) přihodit i alláha. Proč ne?


+1: Na druhou stranu znám pár křesťanů a ti mi nepřipadají, že by je jejich náboženství nějak morálně zatěžovalo. Jeden z nich poruší aspoň tři přikázání před obědem a do večeře dá další čtyři.

píše k47, ascii@k47.cz