k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Osvoboďme Orion 2

25. 9. 2019 — k47

Budu vás tu ještě jeden den oblažovat poplašnými zprávami o klonu Master of Orion 2, který, pokud si můžeme vzít poučení z minulosti, nebude nikdy dokončen. Vrtal jsem se v tom další noc & už to umí vykreslit pohled na galaxii, obsahuje částečný model planetární ekonomiky a implementuje velice hrubý náčrt některých pravidel1 . Nic co by připomínalo hru, uživatelské akce nic nedělají, ale podívejte, jak to vypadá. Ta nádhera!

Jestli se právě křižujete při pomyšlení, že to nemá žádnou grafiku, pak vězte, že přesně takový je plán. Vykuchat vizuální data z originální hry & použít je, by trvalo nějakou dobu, která by oddálila stádium, které bychom mohli nazvat hrou. Z hlediska morálky považuji za důležité se dostat do téhle fáze co nejdříve & pak postupně kostru vylepšovat dokud nebude dosaženo mechanické parity. Teprve pak nastane doba grafického pozlátka. Kdybych se musel několik týdnů párat s něčím neinteraktivním, velice rychle by mi došla šťáva. Takhle máme aspoň nějakou naději. (Nebo se taky můžu utěšovat naivní představou, že free software projektu se ujme někdo jiný.)

Ok, takže teď ještě chybí správa planety, bitvy, výzkum, návrh lodí, vůdci, diplomacie a AI. Žádný problém, jako Perl 6 to bude hotové do vánoc, jen se neví do kterých vánoc.


  1. Nešlo o první pokus rekonstrukce MOO2. Kdysi jsem propadl stejnému šílenství a začal od modelování herních pravidel, které jsem teď mohl pohodlně převzít.
píše k47, ascii@k47.cz