k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

To nejlepší z deep fakes

— k47

Nekonečné zátoky soc-netů na mě vyplavily SFW demonstrátor deep fakes – ideální příležitost pro všechny, které minula vlna pornografických deep fakes, aby poznali mrazivou sílu fotorealistické manipulace videa. Bill Hader se mění v lidi, které paroduje. Jeho tvář se plynule změní v Schwarzeneggera, Al Pacina nebo Cruise, téměř není možné poznat přechod do nereality.

Jestli se toho chytí holywood, super-populární herci nikdy nezemřou, nikdy nezestárnou a nikdy už ani nemusejí před kamery. Jejich práci na chvíli zastane jakýkoli herec, na nějž AI přilepí populární tvář, pár let nato ani on nebude potřeba. To také znamená, že video už nikdy nemůže sloužit jako důkaz nebo svědectví o realitě, půjde o další snadno manipulovatelné médium, zneužívané manipulátory, fake news na steroidech & vstupenka do světa bez důvěry v jakékoli sdělení.

Krásné je také sledovat reakce diváků, kterým dochází do jaké budoucnosti se toho dne probudili. Krásné je na tom jenom to, že já si tuhle existenční paniku, jejíž detaily jsou na k47čce detailně zmapované, odbyl před rokem nebo dvěma. Teď z ní zůstal jen nekonečný, všeobjímající pesimismus a pocit rezignace.

píše k47, ascii@k47.cz