k47.cz

mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Nezírám na holky, jen na jejich kola

11. 11. 2018 — k47

Nebudeme si nic nalhávat, z k47čky se pomalu stává web majoritně věnovaný cyklistice a ani dneska to bude jiné. Zas pár slov o životě na dvou kolech roztáčených silou svalů, tedy aspoň nepřímo…

Nevím jestli to neděláte taky, ale já když vidím někoho na kole, začnu pozorně sledovat stroj, na jakém jezdí. Věnuji pozornost druhům brzd, převodům, odpružení, konstrukci rámu a podobným drobnostem. Nedávno se mi stalo, že nějaká cyklistka dojela domů a začala otevírat vrátka. Projížděl jsem kolem, v koutku oka se mi mihly dva trojúhelníky klasického bicyklu a reflexivně jsem začal pozorovat, div jsem si hlavu nevykroutil. Na milisekundu zvednu oči, naše pohledy se setkaly a v tom okamžiku mi to došlo. Z jejího pohledu to muselo vypadat, že na ní celou dobu hladově zírám, oblečený jako vandrák, tělo se pohybovalo jedním směrem, ale oči byly nehybně přibité k ní, sledovaly ji, hodnotily, svlékaly. Byla to poněkud trapná chvíle.

Technicky vzato jsem zíral, to ano, jen to bylo na elegantní 1X systém a sexy 180mm brzdové kotouče, a nejde o eufemismus. Tedy zatím ne, tak daleko jsem pořád ve své posedlosti nedošel.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz