k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Teroristické útoky v Čechách a kolumbijský kokain na Slovensku

— k47

Už ničemu nerozumím. Mám dojem, že jakmile jsem dosáhl kritického věku, svět přestal dávat smysl.

V ČR proběhly první teroristické útoky spojené s islámskou hrozbou. Spáchal je český důchodce a představoval hrozbu jen pro jiné Čechy—nařezal pár stromů, které spadly do kolejiště a zapříčinily srážku. Tímto způsobem chtěl vyvolat strach z muslimů. Dává tohle nějaký smysl?

Dává, když přihlédnu k tomu, že podporoval SPD, které se svými antipatiemi a paranoidním strachem ze všeho cizího netají. Za svůj akt, který je klasifikovaný jako teroristický akt, může vyfasovat doživotní trest. Ale to vzhledem k faktu, že je mu sedmdesát let, není nijak drastické opatření.

Na Slovensku zavraždili novináře Jána Kuciaka s jeho přítelkyní. Jaký tohle dává smysl, proboha?

Mafie 'Ndrangheta, jejíž lidé mají zásah (nejspíš) na svědomí, ovládá velkou část evropského trhu s kokainem pocházejícím většinou z Kolumbie. Peníze z drogového byznysu pak tečou do legitimních podniků, které jsou vedené méně legitimním způsobem (zemědělství a solární energie jsou ideální obory, kam se pustit, neboť v nich můžou shrábnout dotace z EU). 'Ndranghetové se ale i tak nemůžou zbavit starých zvyklostí a jedou v daňových podvodech. Peníze a další páky mafie využívá k získání vlivu v politice. Rovnice vypadá tak, že čím více mají toho prvního, tím více dostanou toho druhého, a v penězích se doslova koupou. Podle kriminalistů má 'Ndrangheta větší obrat než McDonald's a Deutsche Bank dohromadyjejí aktivity tvoří 3% italského HDP.

Podobně jako za drogový návyk Spojených Států platí Mexiko, tak jeden slovenský žurnalista začal platit za evropskou touhu po neurochemickém blahu. Rozkrýval daňové podvody a konexe mafie na horní příčky politicky našich východních bratří (strana Směr a Robert Fico vypadají ve světle odhalení poněkud infiltrovaně) a teď je mrtvý.

Na Slovensku to vyvolalo reakce na všech myslitelných úrovních – jako útok na člověka, na zástupce důležité instituce a na samotné státní zřízení.

U nás premiér v demisi, který spolupracoval s StB a je podezřelý z dotačního podvodu, se chová, jako kdyby mu patřila celá země, Okamurovi bachaři si razí cestu stálé výš a výš, KSČM dělá, jako kdyby během jenděch čtyřiceti let naší historie bylo všechno v nejlepším pořádku, a do GIBSu šoupli mlátičku, prezident je primitivní idiot, který si notuje s extrémisty, v radě ČTK sedí člověk, který blije alternativní fakta pro parlamentní listy. Ať se děje cokoli, nikdo nikdy nepřizná chybu, nikdo nerezignuje, nikdo se neomluví, nikdo neprojeví jakoukoli lidskost. Jaký tohle dává smysl?

Zprávy je mnohem snadnější číst, když člověk ztratí víru v budoucnost. Pak se z nich stane jen přehlídka vysoce kvalitní absurdistické prózy.


+1: Do sluchátek mi hraje Mundus Cereris od CHARUN

+2: Slovensko dosud žilo v iluzi, že jsme modelovou středoevropskou zemí

píše k47, ascii@k47.cz