k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Svoboda některých slov

— k47

Klaus dvojka a Okamurovi kluci z SPD chtějí svobodu slova na internetu a sociálních sítích. Hmm. Tady něco smrdí. Tady něco nehraje. Parta, která všude vidí neomarxisty, i když je nikdo nemůže najít1 , chce svobodu slova online. Včetně Jakla, který se jako správný reakcionář příliš nekamarádí s volebním právem žen.

Uspořádali proto partajní seminář Svoboda projevu a právo občana na pravdu – od SDP pro příznivce SPD, posádky dezinformačních webů a fanoušky konspiračních teorií. Však to znáte: Veřejné zpravodajství je propaganda, žijeme pod diktátem elit, které manipulují veřejným míněním, ne-mainstreamové a oponentní názory jsou cenzurované, jejich nositelé dehonestováni, Česká Televize je neobjektivní propagandistický nástroj.

Ve vzduchu zůstal viset nevyřčený dodatek: „A to je špatně, protože to není naše propaganda, protože to nejsme my, kdo manipuluje veřejným míněním, protože naše šílené názory nejsou brány vážně, protože Česká Televize nevysílá podle našeho programu.“

Chceme si říkat, co se nám zlíbí a nechceme za to nést následky. Chceme aby nás všichni poslouchali, chceme lhát, překrucovat fakta, být netaktní a krutí, ale nechceme, aby nás za to nikdo kritizoval.

A pak vezmou tuhle osobní ukřivděnost a prezentují ji jako obecně platné principy – něco víc než pouhou snahu jak legitimizovat vlastní šílenství, jak zlepšit vlastní politickou pozici.

Ideály svobody slova předpokládají diskuzi a dialog, ze kterého vzejde hlubší porozumění světu, tedy opak toho, co SPD+Klaus dvojka chtějí – chrlit víc a víc jedu. Ale to nemůžou provádět v měřítku, které odpovídá jejich ambicím. Připadají si tedy utlačovaní, protože i přes všechny své materiální statky není zeitgeist zcela a bez výjimek na jejich straně.


Podle zákoníku je svoboda projevu omezena v následujících paragrafech:

Když Klaus dvojka mluví o tom, že „provozovatelé sociálních sítí by směli blokovat jen příspěvky nabádající ke zmíněné genocidě a podobně“, které z těchto paragrafů padnou?


  1. Bude to nejspíš proto, že neomarxisté, tak jak o nich blouzní nepříliš progresivní hlavouni, neexistují. Jde o termín převzatý od neonacistů, trochu přebarvený, který slouží jen k očerňování odpůrců. Každý člověk s byť jen trochu progresivními tendencemi je tajný komunista a komunistický režim nemá nikdo rád.
píše k47, ascii@k47.cz