k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Protestní sezóna

— k47

Dneska je to jeden protest za druhým — nedávno dvacet tisíc na Václaváku proti Mlátičce, pak padesát tisíc v Bratislavě ve spojitosti se zavražděným novinářem Jánem Kuciakem a dneska se pod Koněm sešlo dalších pár tisíc lidí. Demonstraci za zachování svobody slova vyprovokovaly Zemanovy vyšinuté výroky útočící na nezávislá média.

Co se to jenom děje s touhle ospalou republikou? Na jednu stranu je to pochmurný obraz rozkladu, když musíme demonstrovat takhle často, ale na duhou je to pozitivní zpráva. Na plameny demonstrací se také můžeme dívat jako na ukázku energie a odhodlání, důkaz že lidem není všechno jedno a když cítí, že důležitá instituce liberální demokracie je v ohrožení, vyjdou do ulic, odhodlají se k akci, ozvou se, budou se snažit zastavit plány šílených demagogů, populistů a proto-fašistů.

Jedním z těchto pilířů pod útokem jsou nezávislá média, na které útočí bezradní diktátoři, mstivé hlavy států a Okamurovy jedovaté kohorty, protože kriticky reportují o jejich absurdních činech & dementních názorech.

Přečtěte si twitter tohohle pohůnka SPD, který se nachází na vrcholku politické pyramidy. Jeho světonázor je velice prostý: Když se nám to nelíbí, jde o konspiraci, za kterou nejspíš stojí Soros, Evropská Unie, vymývání mozků veřejnoprávními médii nebo něco podobně střeleného.

To je na jednu stranu skličující stav, na druhou stranu se něco děje. Ukazuje se, že Republice nevládne terminální letargie, ale čin.

Raději riskovat možnou katastrofu, než aby se nic nedělo.


+1: Do tohto protestu jsem vpochodoval čirou náhodou, ale když už jsem tam byl, tak proč se do toho nezakousnout.

píše k47, ascii@k47.cz