k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Na Václaváku věšeli Babiše

— k47

Další den a další demonstrace, další protest, další manifestace touhy narovnat poměry v této naší prohnilé Republice, aby se aspoň symbolicky podobaly funkčnímu právnímu státu. Václavské náměstí se zaplnilo hlavami s jediným cílem – rezignace Babiše, který se na své pozici drží vší silou.

Kdyby se hnul z místa byť jen o píď, znamenalo by to, že jeho paranoií nasáklý mozek by připustil vinu, nebo aspoň její teoretickou existenci. Pak by se pod ním urvala kra a začala se valit do údolí. Proto je všechno kampaň, proto je všechno cílená akce hodná rozvědky, proto je všechno puč, proto se zmateně ptá proč na něj všichni útočí, proto s idiotickým údivem podkopává právní stát a tváří se jako kdyby přesně nevěděl, co dělá.

I když se zbavíme jedné žáby na prameni, devadesát devět jich zůstane, ANO má stále dost žoldáků, kteří se jako potrava pro kanóny ochotně vrhnou do přicházející palby. A pak je tu Zeman a toho nesestřelí nic, jen konec mandátu nebo chladné obětí smrti. Navíc pokud se vláda položí, král-prezident, jehož hlavní motivací je se mstít svým iluzorním nepřátelům, které vidí na každém kroku, jmenuje Malého Berlusconiho znovu. Měli jsme vládu bez důvěry celou řadu měsíců, v Zemanově výkladu ústavy to nepřestavuje problém, tak proč bychom ji nemohli mít do dalších voleb? Rezignace hlavy chobotnice navíc nepříjemně rozvíří vody a kolem mršiny už hladově plavou nenávistné piraně s logem SPD vytetovaným na duši. Není důvod nevěřit, že využijí každou příležitost jako příležitost k útoku a prosazení svých prohnilých ideálů. Naštěstí, zdá se, jejich partajní jed ztrácí na přitažlivosti.

I když AB padne, a já doufám, že se tak stane, tak se na Václaváku můžeme zase sejít za tři nebo šest měsíce, abychom se zbavili dalších žab na dalších pramenech. Zatím to ale vypadá, že máme určitou nezpochybnitelnou hybnost, která snad přinese něco dobrého.

píše k47, ascii@k47.cz