k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Olovo

— k47

Jak je možné, že se kolem olova ještě nevytvořila chutná konspirační teorie? Je to těžký kov, který hlavně u dětí poškozuje mozek, snižuje IQ a vede k násilnému chování, a co víc – neexistuje bezpečná dávka, škodí v jakémkoli množství. Zatím jsem nečetl jedinou konspiraci o tom, jak Ilumináti z NWO používají chemtrails k rozprašování nano-olova1 , aby lidé byli hloupí, pobíjeli se navzájem a neuvědomili si, jak jsou ovládáni. Tak krásná konspirace by to byla.2

Přidejte ještě klasické rysy časté v podobných výplodech paranoidní mysli, že v tom jedou všichni a hlavně vědci studující koncentrace olova v krvi populace. Všechno tají a lžou, že úroveň těžkých kovů klesá, a máte teorii jako víno. Však to znáte: Když se nám to hodí, použijeme to, když se to nehodí, jde o součást konspirace a kdo argumentuje proti nám, je agent nepřítele. Klasika.


Pamatuji si, jak jsem si jako malý hrál s blokem olova. Měl asi deset na patnáct centimetrů a byl tak strašlivě těžký. To mě fascinovalo. Ležel na ponku v dílně mezi hromadami nářadí, prachu a pavučin, zjizvený mnoha údery a dírami. Nevěděl jsem k čemu cihla sloužila a vůbec mě nenapadlo, že by mohla být toxická. Každý dotek kůže a kovu mohl zanechat trvalé následky, částečky zanesené do rýh v kůži mohly odírat mojí příčetnost. Nevím jestli to nějaký dopad mělo. Nejsem si ani jistý, jak moc jsem bloku olova věnoval pozornosti.

Ale co se ví, je, že si Římané sladili víno olověným roztokem a nemělo to na ně nijak pozitivní dopady, jak mohou určité sklony k šílenství dosvědčovat. Byl to dokonce jeden z faktorů, který vedl k pádu jejich říše.

A co víc: Ta konspirace, kterou jsem začal, se skutečně děla. Nebylo to nic nekalého a vypouštění masivního množství olova neprobíhalo z letadel, ale od dvacátých let z výfuků aut. Šlo pochopitelně o olovnatý benzín3 . Na jednu stranu to zvýšilo oktanové číslo a motor tolik neklepal, na druhou stranu to bylo jenom špatně.

Existuje přesvědčivá teorie, že olovo z pohonných hmot vedlo k nárůstu trestných činů a když se od něj upustilo, kriminalita začala prudce klesat.

Nejhorší a trvalé následky měla expozice olovem na děti. Jejich delikvence se projevila se zpožděním, stejně jako její pokles, s tím jak klesala kontaminace prostředí. Pokud jste vyrůstali v devadesátých letech a v té době jste pravidelně dostávali plnou dávku výfukových plynů, právě teď sedíte ve vězení (tedy aspoň máte statisticky vyšší pravděpodobnost, že sedíte).

A teď se jistě ptáte: Kdy se u nás přestal prodávat olovnatý benzín? Od roku 2001. Docela nedávno. Ten rok si pamatuji docela jasně – ještě jsem nebyl kompletně zformovaným jedincem a v té době teprve končily šťavnaté roky kdy se olovo do mozku zadíralo nejvíce. Následky by měly zahrnovat agresivitu, impulzivitu a ADHD. To sedí přinejlepším částečně.

Jen Generace Z je tedy čistá. Mileniálové a všechny ty X, Y a starší pokolení (kteří žili ve městech a lízali olovo ze zčernalých omítek) jsou statisticky znevýhodnění. Jejich inteligenci a potenciální budoucnost jsme vyměnili za neklepající motory.

Pokud vás štvou teenageři, kteří se neustále promenádují pod okny, jako kdyby jim patřil celý svět, máte k tomu důvod. Vysmívají se vám, že jste žili v toxickém světě, který z vás udělal stupidní a agresivní neandrtálce a je nic takového netrápí.

Jděte jim vysvětlit, že se nemýlí. Zastavte je s pistolí v ruce, zeptejte se „Jak se vám daří? Doufám, že se vám bude líbit u mě ve sklepě.“ Tam je přivažte ke starým rezavým policím. Vyřízněte jim jazyky, ústa vypalte rozžhaveným železem, to co z otvoru zbude, ucpěte starými hadry, aby nemohli – když už ne křičet – tak aspoň vydávat zvuky. Hlavu jednoho z nich dejte do svěráku a zatímco se ostatní dívají (když zavřou oči, odstřihněte jim kus prstu pákovými kleštěmi na ocel) pomalu utahujte, velice pomalu, když se objeví první praskliny v lebce, nalijte do nich petrolej, zapalte ho a zatímco hoří, pokračuje v utahování. Když je první hotový. Začněte dalšímu rozbrušovačkou postupně odstraňovat obě končetiny od chodidel až po trup, rány kauterizujte plamenem, aby nevykrvácel a pak—

Promiňte, mluví ze mě olovo.


  1. Nikdy nezapomínejte přidat předponu nano-, pak to zní lépe a nebezpečněji. Tak to dělají trutheři, když tvrdí, že věže WTC byly zničeny nano-termitem.
  2. Také může existovat opačná konspirace, že olovo je pro nás prospěšné a právě proto byl zakázán olovnatý benzín. Výzkum byl samozřejmě zfalšován, všichni vědci v tom jedou. A co víc, někdo může věřit oběma protikladným teoriím najednou. Když je někdo až po uši v paranoidním bahně, nejde o konzistenci, ale odpor k široce přijímané autoritě.
  3. Člověk, který hrál velkou roli ve vývoji olovnatého benzínu – Thomas Midgley – měl prsty ve vývoji freonů. Když se daří, tak se daří. Jeden člověk, dvě ekologické katastrofy.
píše k47, ascii@k47.cz