k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Makro & hmyz

— k47

Tenhle večer – jako každý jiný večer – zabíjím komáry. Stačí aby jeden nezvaný host, který do cely vletěl se studeným nočním vzduchem, unikl exterminaci a je na problémy zaděláno. Naposledy jsem se probudil v prostředku noci, štípace po celém těle, prostřílený komárem jako pomyslný Pancho Villa, všechny části těla, které koukaly z chatrné deky, dostaly bodák. Dokonce jsem si odnesl komáří kousnutí na dlani. Chudák se musel snažit, na dlaních nemám zrovna nejjemnější kůži, ale létavý hmyz to vzal okázale skrz. Proto jsem si dnes vzal k ruce kontejner biolitu, jen pro jistotu, aby byl holokaust o něco holokaustovitější.

Proč o tom píšu? Žádný zvláštní důvod. Jenom jedné noci do Cely vletěl tento blanokřídlý/úzkopasý živočich. Jen seděl na okně a čekal.

Když jsem chtěl identifikovat, co je to za tvora, ukázalo se, že to není úplně jednoduché. Za pomoci wikipedie jsem se dopracoval k taxonomické kategorii lumkovití (ichneumonidae), ale trvalo to. Hodil by se nějaký web, kde by entomolog-zvídavec mohl zadat charakteristiky organismu – oranžový, čtyři páry blanitých křídel, tři jednoduché oči, kouše když ho vezmu do dlaně a tak podobně – a vypadl by na něj seznam potenciálních kandidátů. Nebo, když ta AI tak letí, tak proč ne identifikace biologické nomenklatury z fotky. Proč ne? Už vím: Není možné na tom vybudovat miliardový startup. Tak aspoň musím někde vylovit papírový atlas…

píše k47, ascii@k47.cz