k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Deníky/další ztracený den

— k47

Uběhl další den, nic se nestalo a na konci se cítím hůř než na začátku, další běžná sobota v Cele, kde samota hučí nad nekonečnými lesy. Nevím co psát… Poslední dobou mi nápad denního blogu připadá jako svěrací kazajka, do ničeho se mi nechce, nevím jakým tématům se věnovat, nic mě nezajímá, všechno odkládám a protahuji, ale přesto nechci přestat a zlomit nepřerušovanou řadu aktualizací. Zároveň mi připadá, že to nikdy není dost dobré, že všechno, co se mi odvine z klávesnice postrádá nápad, zpracování nebo myšlenku, že jde o podprůměrnou prózu.

Richard Herring to nějak zvládá. Se svým blogem začal v roce 2002, od té doby napsal nový záznam každý den a tak vytvořil nepřerušovanou řadu víc jak 5000 zápisů. Wikipedie ho uvádí nejen jako stand-up komika, podcastera, ale také deníkopisce (diarist). Není to jeho hlavní zaměření, ale když někdo píše 16 let bez přestání, stane se kronikářem, ať se mu o líbí nebo ne.

Kdysi dávno jsem v antikvariátu koupil výtisk deníku Samuela Pepyse. Ten byl psán mezi roky 1659 a 1669 a popisuje historické události jako byl třeba velký požár Londýna roku 1666, ale i podružnosti běžného života. Je to deset let záznamů, milion slov a nejvěrnější portrét života vyšší krusty společnosti té doby.

Tenhle web nebude nic takového, to je jasné – jeden rozdíl je v tom, že se aktivně snažím zmiňovat jen naprosté minimum z mého života. Skončí zapomenutý v šumu digitální doby temna, jako nevýrazná kapka v moři historie.

(Teď mě napadá, že to možná tak nebude. Pokud si dobře pamatuji, k47čku má archivovat Národní knihovna ČR, snad jako jeden z raných blogů nebo co. Možná to ještě pořád dělají. Musím to někdy zjistit.)


Velkou část dne jsem zase četl rational wiki. Dvě zajímavosti:

píše k47, ascii@k47.cz