k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Smradlavý brouk

19. 12. 2018 — k47

Jak jsem tady už zmínil, všechny živé hmyzí subjekty makro-fotek ke mně letos přišly/přiletěly sami od sebe. Tenhle brouk není výjimkou. Najednou se ve tmě ozvalo bzučení tuhých křídel a rána. Provedl jsem průzkum terénu ale nic. Za chvíli zase hučení a rána. Tentokrát přistál přímo na stole na stohu papírů. Šlo o příslušníka druhu, který Celu již jednou navštívil, ale tentokrát nevyzpytatelně smrděl.

Nabízí se otázka, jak se sem jenom dostávají. Za poslední měsíc jsem nikdy neotevřel okna Cely a dveře jsem otevíral taky jen okrajově, ani nebylo třeba, protože jsem se uvnitř zabarikádoval & čekám na příchod jara. Tihle nezvaní hosté musejí znát nějakou tajnou přístupovou cestu nebo skulinu v perimetru starých kamenných zdí, protože jinak si to nedokážu vysvětlit.

Jinak jestli se zajímáte, jak se tenhle zapáchající chrobák jmenuje (a podle statistik přístupů se pár takových najde), pak vězte, že je to kněžice mlhovitá (latinsky rhaphigaster nebulosa). Pokud se chcete podívat na víc fotek maličkých hmyzů, směřujte pohledy do sekce makro.

píše k47, ascii@k47.cz