k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Magická atmosféra vesnice

— k47

Stal jsem se svědkem magického momentu, který vystihuje poetické kouzlo vesnice, za kterým utíkají lidé z měst.

Sousedka, známá svými zálibami, mezi které patří řvát na lidi se psy, protože její pes na ně začne štěkat, řvát na děti, protože její pes na ně začne štěkat a řvát na jiné lidi, kteří svou přítomností způsobí, že její pes začne štěkat, na někoho zase řvala.

K erupci zloby jsem se dostal až v okamžiku, kdy byla v plném proudu, ale z toho, co jsem zjistil, tentokrát šlo o něco vážného, prohřešek tak strašlivý, že sousedka ze sebe chrlila nadávky a urážky jako motor prvního stupně rakety Saturn V chrlí spaliny.

Kolem jejího domu vede úzká ulička, která má tu politováníhodnou vlastnost, že skrz ní chodí lidé, protože jde o šikovnou zkratku. Tentokrát se tudy vydala žena buď se psem nebo s dítětem a tento její společník/potomek měl tu kriminální troufalost, že prošel o metr vedle po nájezdu k jejím vratům a pak sešel do uličky. Tato neomluvitelná změna kurzu vyvolala hněv sousedčina psa a následně i hněv sousedky směřující na rušivé elementy, které svou exkurzí na asi třicet centimetrů vysokou rampu narušili ekvilibrium rurálního klidu a pohody. Hrůza, katastrofa, zločin.

Když plameny hněvu utichly, což nebylo hned – ještě několik minut poté, co nezvaní hosté odešli, sousedka stále chrlila expletivy a urážky, sama pro sebe – jsem se vydal fotografickou cestou vám zprostředkovat závažné reálie prohřešku. Uprostřed daguerrotypu se nachází ona ulička a napravo hrana nájezdu k zeleným vratům. Považte sami o jak strašlivý přečin šlo.

Ale teď vážně: WTF.

Jednou jsem zaslechl malou holčičkou, jak říká své kamarádce: „Tady bydlí zlá paní.“ Není zlá, je jen střelená a patří do koloritu venkova.


Zápisky z cest: Začali rozorávat pole a ve vzduchu je cítit vůně hlíny. Při sjezdu jednoho kopce jsem u hřbitova minul motorkáře. Dole na rozcestí mě zastavili policisté, kteří měli očividně naspěch, a ptali se, jestli jsem neviděl motorku. To byla přibližně ta nejzajímavější událost, která se v těchto končinách za poslední rok stala.

píše k47, ascii@k47.cz