k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Číslo 47

— k47

Dneska jenom malá poznámka & drobné vysvětlení. Proč se twitter účet svázaný s tímhle webem jmenuje @kaja48, když všude jinde používám 47?

Začalo to kdysi dávno, nejspíš v dobách mezi 11. září a koncem bitvy o Bagdád v roce 2003, kdy jsem zakládal email. Tvůrčí proces výběru pseudonymu byl jednoducý: Jméno + číslo baráku, kde jsem se v té době skrýval. Nic víc. O něco později jsem pak založil tenhle web na freehostingu pod doménou kaja47.wz.cz (již nefunkční). kaja47 (vyslovuje se krátce) se stal mým online aliasem – poněkud žoviální a stupidní, ale co, jednou jsem si to vybral, tak s tím vydržím. Později došlo ke zkrácení jen na k47. V roce 2006 jsem pak tuhle stoku přesunul na doménu k47.cz. (Už dvanáct let, nesmím o tom moc přemýšlet, jinak mě chytí drápy existenčního děsu.) O dva roky později jsem se pak registroval na twitteru. Za další dva roky jsem pak na této sociální síti začal registrovat fůru černých účtů. Některé jsem začal hned používat pro různě nekalé účely (převážně trolení), jiné celé roky spaly a několik se do dnešního dne neprobudilo. Jeden z nich byl @kaja48. Proces výběru byl zase tristně triviální: Prostě zvedni číslo o jedničku. Nenapadlo mě ale obsadit další inkrementace a o něco později, když jsem se díval, byla všechna další kaja-něco-něco jména zabraná.

Roky plynuly a dostal jsem se do situace, kdy většina lidí, kteří mě sledovali na @kaja47, se zajímají o programování & technická témata, a nejspíše nebude mít valný zájem o rozjímání o divných psech, antipapežích nebo fascinace mapami. Dávalo smysl rozdělit reality a nesnažit se všechno cpát do jedné kolonky. Takhle jsem kdysi odřízl místní sekci programování a udělal z ní funkcionálně a pak deadbeef. Vzal jsem tedy jeden ze spících účtů – čtyřicet osmičku – a přetavil ho na hlavní informační tepnu k47čky.

Touto cestou jsme se dostali do situace, kdy k47.cz je svázaná s @kaja48 a funkcionálně.cz nelogicky s @kaja47. Jde o matoucí relikt dávné historie, příliš trivální na vysvětlení, ale na triviální natolik, aby se pár duší chytilo do sítí a používalo na twitteru to druhé jméno.

Ale co, jednou jsem si to vybral, tak s tím budu žít.

píše k47, ascii@k47.cz