k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

100000 kilometrů

16. 6. 2018 — k47

Dylan Moran ve stand-upu Monster říkal, že když jste mladí, můžete celou noc pít kyselinu z baterie, ráno se probudit a mít bitku. Podle toho, co se děje v poslední době, už asi nebudu patřit do téhle progresivní nezničitelné věkové straty, která se životem prodírá jako nezastavitelní juggernauti, bez námahy i navzdory všem překážkám.

Ukázalo se, že opět jednu půlku dne strávit v sedle a druhou pak █████████████████████████████████████████████, není ze strategického hlediska ideální plán. Měl jsem jít spát, ale v těch okamžicích, kdy se █████ noc hroutila jako klenba starého mostu, jsem si připadal stále ještě naživu, na vrcholu divoká sinusoidy, možná za to mohl oheň, který hořel všude kolem ██████████. Ale potom—

Spal jsem 11 hodin a hned po probuzení jsem si připadal jako mrtvola. ██████████ v tom hrál jen minimální roli, celkové vyčerpání organismu o něco větší. Bolely mě nohy, pochopitelně, ale hlavně mi připadalo jako kdybych měl celé tělo obalené pomyslným olovem únavy. Připadal jsem si hrozně, jako kdyby metabolismus a základní pochody organického života jely z posledního dechu, jako kdybych vyčerpal všechny zásoby, v kotlích spálil nejen všechno palivo, ale i kotle samotné. Bylo to strašné i když jsem seděl a jen o málo lepší vleže.

Ve stavu katatonie jsem pak přečetl, že rekord nejdelší vzdálenosti ujeté na kole v jednom roce drží Amanda Coker, která urazila 139269 kilometrů. A aby to nebylo málo, v roce 2011 byla sražena z kola nepozorným motoristou, ztratila vědomí a pak strávila několik let mimo sedlo, zatímco se zotavovala ze zranění mozku a páteře. Nestačí jen, že překonala neuvěřitelný světový rekord, ale ještě měla handicap. Každý den ujela ~382 kilometrů. Nešlo jen o test fyzické odolnosti, ale hlavně duševní. Musela každý den vyrazit a strávit deset, dvanáct nebo kolik vlastně hodin v sedle, den za dnem a to nejen celý jeden rok, ale rovnou 423 dnů. Když už byla rozjetá, slízla i rekord pro nejrychlejších 100000 mil.

Tolik jsem ani vzdáleně neurazil & jedno je jisté: Doba kyseliny a rvaček je pryč.


+1: Během paralytického stuporu jsem naplánoval další trasu, která bude o deset až dvacet kilometrů delší.

píše k47, ascii@k47.cz